Ozonowanie pomieszczeń nie musi być obciążeniem dla Twojego budżetu. Jeżeli Twoja nieruchomość jest ubezpieczona, to koszty odgrzybiania i ozonowania pomieszczeń może przejąć na siebie towarzystwo ubezpieczeń i reasekuracji. Ważne, abyś przed rozpoczęciem prac skorzystał z usług specjalistycznej firmy, która przygotuje dokładny kosztorys takich prac.
Zwrot kosztów za ozonowanie domu lub mieszkania to bardzo korzystna propozycja szczególnie dla osób, które poszukują sposobów na finansowanie tego typu procesów, mających na celu przywrócenie pomieszczeń do stanu ich używalności. Warto zwrócić uwagę na to, że towarzystwa ubezpieczeniowe funkcjonujące na rynku polskim akceptują kosztorysy odgrzybiania i ozonowania mieszkań i domów, stworzone przez firmy zajmujące się profesjonalnym świadczeniem tego typu usług. To dobry sposób na to, aby bez żadnych przeszkód pozbyć się jakichkolwiek pozostałości po zalaniu czy też odświeżyć pomieszczenia, w których doszło do wycieku substancji toksycznych bądź też pożaru.
Nowoczesne ozonowanie mieszkań i domów to usługa, przy pomocy której można pozbyć się nie tylko nieprzyjemnego zapachu, jaki unosi się w cyrkulującym powietrzu, ale również szkodliwych dla zdrowia i życia patogenów. Działanie to odbywa się z użyciem wydajnego sprzętu generującego ozon o dużym stężeniu.
Pomiar wilgotności – kiedy trzeba wykonać?
Profesjonalnie przeprowadzony pomiar wilgotności w mieszkaniu, domu, pomieszczeń komercyjnych, gospodarczych czy filmowych, daje jednoznaczną odpowiedź, czy w danym wnętrzu panują optymalne warunki umożliwiające egzystencję lub wykonywanie różnego typu działań. Zbyt duża wilgotność w pomieszczeniach może doprowadzić nie tylko do uszkodzenia funkcjonujących w nim urządzeń, ale również problemów zdrowotnych osób, przebywających na co dzień w niekorzystnych warunkach.
Dlaczego należy wykonywać pomiar wilgotności w pomieszczeniach?
Fachowo wykonany pomiar wilgotności w pomieszczeniach świadczony przez firmy dysponujące odpowiednio dobranym sprzętem daje jednoznaczną odpowiedź, czy wymagane jest osuszanie pomieszczeń. Wiele osób zastanawia się, kiedy należy przeprowadzić ocenę wilgotności pomieszczeń? Działanie to należy wykonać po zalaniu danego wnętrza. Ponadto, osoby przygotowujące się do zakupu nowego lokum, bez względu na to czy jest to mieszkanie, dom, pomieszczenie firmowe, pensjonat czy też inny budynek, powinny ocenić stan ścian i podłóg. Nierzadko podejrzanie niska cena nieruchomości dowodzi tego, że dochodziło w niej do częstych zalań i pojawiły się problemy związane z silnym zawilgoceniem wnętrz. Fachowa ocena pomiaru wilgotności w pomieszczeniach kredytowanych pozwoli na zaoszczędzeniu kosztów związanych z usuwaniem skutków tego problemu. Chodzi tutaj przede wszystkim o wynajęcie firm zajmujących się osuszaniem wnętrz domów, mieszkań, pensjonatów czy budynków, należących do przedsiębiorstw.
W jaki sposób mierzy się wilgotność w pomieszczeniach?
Pomiary wilgotności we wnętrzach, wykonywane są z użyciem specjalistycznego sprzętu, pozwalają na dokonanie prawidłowego odczytu stopnia wilgotności, w głąb do 4 cm, bez naruszania struktury posadzek czy ścian. Wykorzystane do tego celu urządzenia do pomiaru wilgotności wnętrz działają na zasadzie dotykowej. Oznacza to, że nie ma potrzeby skuwania ścian, posadzek czy też ingerowania w strukturę powierzchni. Jest to bardzo ważne, ponieważ większość osób, które przygotowują się do zakupu nieruchomości, nie może powodować naruszenia struktury ścian czy posadzek. Wykwalifikowani pracownicy, posiadający wiedzę i duże doświadczenie w zakresie wykonywania pomiarów wilgotności w pomieszczeniach, są w stanie zmierzyć ją w różnych miejscach. Chodzi tutaj o ocenę wilgotności warstwy izolacyjnej, która znajduje się pod posadzką. Pomiar wskazujący na silne zawilgocenie oznacza, że doszło do zalania, którego skutki nie zostały usunięte przez właściciela nieruchomości. Specjaliści z zakresu pomiaru wilgotności we wnętrzach, dokonują także oceny temperatury powietrza i wyznaczają punkt rosy, adekwatne dla warunków panujących w zawilgoconych wnętrzach.
Jakie są skutki braku mierzenia wilgotności w budynkach mieszkalnych komercyjnych i firmowych?
Osoby, które zaniechają dokonania pomiarów wilgotności w regularnych odstępach czasu, mogą mieć bardzo poważne problemy. W silnie zawilgoconych pomieszczeniach może spowodować pojawienie się grzybni, a także nieprzyjemnego zapachu, którego nie da się usunąć przy pomocy dostępnych na rynku preparatów odświeżających czy dezodorujących. Warto zwrócić uwagę na to, że wysoka wilgotność w pomieszczeniach może powodować także trwałe lub poważne uszkodzenie funkcjonujących w nich urządzeń. Dotyczy to szczególnie czułego sprzętu elektronicznego, jak również produktów oświetleniowych, które pozbawione optymalnie dobranej izolacji mogą przestać prawidłowo działać lub też być zagrożeniem dla zdrowia i życia osób oraz zwierząt przebywających w pomieszczeniu. Regularnie wykonywany pomiar wilgoci pozwala także ocenić czy po zalaniu w 100% pozbyto się jakichkolwiek negatywnych konsekwencji tego zdarzenia. Jest to bardzo przydatna wiedza, przy pomocy której można ponownie zamówić osuszanie pomieszczeń, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Sprawdzenie, czy w danym pomieszczeniu panuje wilgoć, ma kluczowe znaczenie dla osób przebywających w nim na co dzień. Zbyt wysoki punkt rosy i pomiar temperatury powietrza wskazujący na to, że w mieszkaniu panuje wilgoć, powinien być przyczynkiem do podjęcia odpowiednich działań. Najskuteczniejszym jest osuszanie pomieszczeń przy użyciu profesjonalnego sprzętu.