Samodzielne wykończenie mieszkania, czy wykończenie „pod klucz” – co wybrać?

Kupno nowego mieszkania to zazwyczaj dopiero połowa sukcesu. Należy je bowiem również wykończyć. W tym miejscu często zaczynają się schody. Zwłaszcza dla osób, które nie mają specjalistycznej wiedzy, umiejętności, ani doświadczenia. Co należy wtedy zrobić? Rozwiązań jest kilka. Możesz uczyć się na błędach i spróbować zrobisz wszystko po swojemu, zatrudnić ekipę fachowców, licząc na to, że okażą się oni odpowiednimi ludźmi, a także postawić na usługę wykończenia „pod klucz” świadczoną przez dewelopera.

Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, każda opcja ma swoje zalety i wady. W poniższym tekście spróbujemy jednak przekonać Cię do tego, że to właśnie ostatni wybór jest tym najlepszym. Oczywiście decyzje należy do Ciebie, jednak na pewno warto przynajmniej zapoznać się z najciekawszymi argumentami.

Czym jest wykończenie mieszkania „pod klucz”

 Na początek kilka kluczowych informacji, dzięki którym lepiej zrozumiesz, o czym w ogóle jest mowa. Tak zwane wykończenie „pod klucz” to usługa polegająca na kompleksowym (lub częściowym) przygotowaniu mieszkania z myślą o potrzebach lokatorów. Jest ona świadczona przez dewelopera, najczęściej we współpracy z podmiotem zewnętrznym. Mówiąc krótko – nie tylko kupujesz nieruchomość, ale też płacisz za to, by od razu była gotowa do zamieszkania.

W tym miejscu ważna uwaga. Otóż zakres realizowanych prac wykończeniowych zależny jest od dostępnych pakietów, jak również Twojego wyboru. Możesz liczyć na przykład na:

 • pomalowanie ścian,
 • położenie podłóg, paneli i płytek,
 • montaż drzwi,
 • zakup i montaż urządzeń RTV/AGD,
 • przygotowanie łazienki i kuchni,
 • postawienie mebli,
 • i wiele innych czynności.

Jakie są zalety wykończenia „pod klucz”?

 Skoro wiesz już, czego dotyczy poruszany przez nas temat, możemy przejść do sprawy najważniejszej, a więc wskazania korzyści, jakie daje Ci to rozwiązanie. A jest ich naprawdę sporo.

 • Przede wszystkim pozbywasz się kłopotu, jakim bez wątpienia jest odpowiednie wykończenie mieszkania. W trakcie tego procesu należy zadbać o wybór materiałów, przeprowadzenie niezbędnych prac, a także ewentualnych poprawek. Całość jest czasochłonna, kosztowna i stresująca, dlatego warto po prostu zdać się na specjalistów, którzy wszystko wykonają za Ciebie.
 • Co ważne, jest to przy okazji sposób, aby uniknąć niepotrzebnych wydatków spowodowanych przez wszelkie błędy i złe decyzje odnośnie doboru poszczególnych towarów, czy technik wykończeniowych. Często okazuje się, że wykończenie mieszkania „pod klucz” jest tańsze od pracy samodzielnej. Właśnie z powodu mniejszego zagrożenia związanego z kosztownymi pomyłkami.
 • Do tego dochodzi jeszcze jakże ważna wygoda. Gdy lokal będzie już gotowy do zamieszkania, Tobie pozostanie tylko się do niego wprowadzić. Bez żadnego stresu, jaki wiąże się z całym przedsięwzięciem.
 • Nie można zapominać też o tym, że usługa wykończenia „pod klucz” daje Ci mnóstwo możliwości. Jesteś w stanie wybrać preferowany przez siebie styl aranżacyjny, konkretne meble, sprzęty i dodatki, mając przy tym pewność, że poszczególne pomieszczenia będą wyglądać tak, jak pokazywał to projekt.
 • Istotne jest to, że zarówno deweloperzy, jak i podmioty odpowiedzialne za realizację prac wykończeniowych ściśle współpracują ze swoimi klientami. Przedstawiają ciekawe rozwiązania, słuchają zastrzeżeń i pomagają w podjęciu słusznej decyzji. Jednocześnie masz do dyspozycji co najmniej kilka pakietów, które różnią się nie tylko zakresem realizowanych działań, ale też ceną. Niczego nie musisz więc wybierać „w ciemno”.

 Jeżeli zależy Ci na tym, aby skorzystać z pomocy fachowców, którzy najpierw doradzą, a następnie zadbają o właściwą realizację wskazanych przez Ciebie czynności, wykończenie „pod klucz” wydaje się świetnym rozwiązaniem. Dzięki tej usłudze zyskujesz spokój i pewność, że Twoje wymarzone mieszkanie spełni wszystkie wymagania – zarówno te związane z aranżacją, jak i komfortem codziennego życia.

źródło: SŁAWBUD Developer Łomianki

(Visited 4 times, 1 visits today)
Daniel

Daniel

Daniel jest redaktorem w ogólnopolskim portalu dla przedsiębiorców "One Mln". Portal ma za zadanie dzielić się wiedzą poprzez specjalistyczne artykuły i wypowiedzi ekspertów. Posiada wykształcenie dziennikarskie i ponad trzyletnie doświadczenie w dziennikarstwie biznesowym, a także dwuletnie doświadczenie w zakresie public relations.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Więcej do czytania

Close