Banalne pomysły na piękny ogród. Nie musisz wydawać góry pieniędzy!

„Jest tanio? Jest tanio. Jest dobrze? Jest tanio” – zawsze bawi nas to powiedzenie, jednak dziś udowodnimy, że można urządzić piękny ogród nie wydając przy tym góry pieniędzy. Zapraszamy do lektury nie tylko posiadaczy własnych działek, ale każdego, kto lubi nietuzinkowe rozwiązania.

Drewniana huśtawka dla dzieci (i nie tylko)

Wystarczy zaledwie kilka desek, sznur, młotek i gwoździe – i jeszcze dziś w Twoim przydomowym ogrodzie może zaistnieć drewniana huśtawka dla dzieci… i nie tylko dla dzieci, bo może to być doskonałe urozmaicenie też dla osób dorosłych.

Koniecznie znajdź stabilne miejsce, do którego będziesz mógł przymocować swój wynalazek. Zadbaj też o to, aby było wystarczająco dużo miejsca, by można było się solidnie rozhuśtać.

Ciężko w Twoim ogrodzie z miejscem? Huśtawka doskonale sprawdzi się też jako wiszący fotel, na którym będziesz mógł odpocząć po ciężkim dniu pracy. Ogranicza Cię tylko własna kreatywność!

Przydomowy szałas

Zastanawialiśmy się, czy nie umieścić w naszym artykule domku na drzewie… jednak jego wykonanie nie należy ani do najłatwiejszych, ani też do najtańszych inwestycji.

Zamiast tego zdecydowaliśmy się na… przydomowy szałas. Brzmi banalnie (i zapewne też takie jest), jednak efekt końcowy może być naprawdę niezły. Polecamy wykorzystać do tego atrakcyjnie wyglądającą pałkę bambusową.

Jeśli nie wiesz, jak zbudować tego typu szałas, możesz wykorzystać do tego pergolę, która posłuży Ci jako stelaż. Teraz wystarczy ją solidnie „obudować” oraz przymocować i gotowe! Możesz już zacząć urządzać wnętrze.

A zaufaj nam – tego typu budowla będzie znacznie atrakcyjniejsza niż standardowa altanka.

Ognisko zamiast grilla

Z czym kojarzą Ci się gorące, wakacyjne wieczory? Bo nam z grillem. Jednak nie oszukujmy się – tego typu gotowa blaszana konstrukcja ani trochę nie wygląda jak element ozdobny.

Zupełnie inaczej w przypadku własnej roboty ogniska, które będzie w stanie dosłownie rozgrzać atmosferę. Wystarczy kilka kamieni i odrobina wyobraźni, a już w parę chwil w Twoim ogrodzie może znaleźć się szykowne miejsce na ogień.

Jest to jeden z tych pomysłów, które nie tylko wyglądają dobrze, ale są też niezwykle przydatne. Zresztą – kto nie miałby ochoty na kiełbaski smażone na naturalnym ognisku?

Inne dekoracje ogrodowe

Do naszych ulubionych dekoracji ogrodowych zaliczamy między innymi fontanny, rzeźby oraz stylistyczne lampy ogrodowe. Wspominamy o nich na koniec ponieważ, w przeciwieństwie do poprzednich pomysłów, tutaj lepiej zdać się na pracę fachowców niż na tak zwany „home-made”.

A tego typu ozdoby ogrodowe wcale nie muszą być drogie! Nawet wręcz przeciwnie – w porównaniu do wysokiej jakości materiałów oraz wywoływanego efektu WOW są atrakcyjnie tanie.

Koniecznie zwróć uwagę na to, aby zakupione przez Ciebie akcesoria były wytrzymałe i odporne na warunki pogodowe. Warto też zadbać o gwarancję w przypadku uszkodzenia.

Jeśli nie chcesz korzystać z gotowych rozwiązań – to też nic straconego. Własnymi rękami również jesteś w stanie upiększyć swój ogród. Powodzenia!

(Visited 17 times, 1 visits today)
Daniel

Daniel

Daniel jest redaktorem w ogólnopolskim portalu dla przedsiębiorców "One Mln". Portal ma za zadanie dzielić się wiedzą poprzez specjalistyczne artykuły i wypowiedzi ekspertów. Posiada wykształcenie dziennikarskie i ponad trzyletnie doświadczenie w dziennikarstwie biznesowym, a także dwuletnie doświadczenie w zakresie public relations.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Więcej do czytania

Close