Kontenerowe stacje sprężarek — gdy brak miejsca na sprężarkownię

Współczesny przemysł i produkcja coraz częściej wykorzystują sprężone powietrze jako medium robocze. Dla niektórych podmiotów problematyczne jest jednak znalezienie wolnego miejsca w zakładzie, które można przeznaczyć na sprężarkownię. Komplikację tę rozwiązują kontenerowe stacje sprężarek, które przenoszą urządzenia poza obiekt zakładu, pozwalając na dostarczanie wymaganej ilości medium przy jednoczesnej oszczędności wolnego miejsca. Poznaj zalety kontenerowych stacji sprężarek i wybierz optymalne rozwiązanie dla swojej firmy.

Kiedy najlepiej sprawdzą się kontenerowe stacje sprężarek?

Dla niektórych przedsiębiorstw wydzielenie pomieszczeń i zorganizowanie w nich sprężarkowni jest wyzwaniem. Wraz z rozwojem działalności borykają się one z problemami wynikającymi z niedostatku miejsca, co uniemożliwia stosowanie konwencjonalnych rozwiązań w zakresie wytwarzania i zaopatrzenia w sprężone powietrze. Panaceum na problemy może okazać się kontenerowa stacja sprężarek. 

Zastosowanie kontenerowej stacji powietrza jest nie tylko rozwiązaniem problemu niedostatku miejsca, ale również pozwala zredukować niedogodności związane z odprowadzaniem ciepła przez urządzenia, wytwarzanym hałasem czy chwilową lokalizacją sprężarkowni w czasie jej przemieszczania. Co więcej, sprężarki zabudowane w kontenerze są rozwiązaniem ekonomicznym i niezwykle wygodnym w użyciu. 

 Stosując najnowocześniejsze rozwiązania, kontenerowe stacje sprężarek działają na zasadzie „Plug&Play”, co oznacza, że ​​po ustawieniu i podłączeniu kontenera do sieci i rurociągów można od razu rozpocząć proces produkcyjny. W razie potrzeby sprężone powietrze będzie produkowane w sposób ciągły. System taki nie wymaga długiej i żmudnej konfiguracji czy regulacji.

Zalety kontenerowych stacji sprężarek

Kontenerowe stacje sprężarek mogą być lokalizowane w kontenerach o różnych rozmiarach. Najczęściej stosowane kontenery mają 20 lub 40 stóp. Zabudowa w kontenerze sprawia, że stacja sprężarek staje się mobilna — tzn. można ją bezpieczne przemieszczać w miejsca, gdzie będzie w danym momencie potrzebna. Do tego celu wystarczy zastosowanie HDSa, który załaduje, rozładuje i przewiezie mobilną sprężarkownię w dowolnie wybraną destynację. 

Zaletą kontenerowej stacji sprężarek jest jej wyposażenie. Warto podkreślić, że może ono być dostosowane do unikalnych potrzeb klienta w zakresie zastosowanych kompresorów oraz wszystkich elementów systemu, w tym uzdatniania sprężonego medium. W kompresorze można zabudować każdy typ sprężarek, osuszacz powietrza, separatory itp. Co więcej, każda kontenerowa stacja sprężarek posiada system wentylacji, zasilania, orurowania i okablowania, gospodarowania kondensatem i oświetlenie. Ponadto stacje wyposażone są często w układ ogrzewania. 

Kompaktowa stacja kontenerowa to doskonały wybór dla każdego obiektu przemysłowego, niezależnie od branży, w której działa. Jest to idealne rozwiązanie zarówno do tymczasowego użytkowania, np. na budowach, jak i dla zakładów produkcyjnych, gdzie sprężone powietrze jest wykorzystywane w sposób nieprzerwany i odpowiada za ciągłość procesów. Zastosowanie kontenerowych stacji sprężania zmniejsza poziom hałasu i ciepła w miejscu pracy oraz rozwiązuje problem braku miejsca na sprężarkownię lub sprężarkę wolnostojącą. 

Gdzie znajdą zastosowanie kontenerowe stacje sprężarek?

Dlaczego kontenerowe stacje sprężarek są idealnym rozwiązaniem dla każdej firmy, zarówno usługowej, jak i produkcyjnej? Ze względu na dużą wszechstronność. Kontenery oraz ich zawartość można dowolnie zmieniać, modyfikować i dostosowywać do potrzeb użytkownika i jego zakładu. Nie ma problemów ani przeciwwskazań do montażu sprężarki, czy to olejowej, wysokociśnieniowej czy bezolejowej wewnątrz kontenera. Dzięki temu wszystkie zastosowane rozwiązania mogą być idealnie dopasowane do potrzeb klienta. Dlatego kontenerowe stacje sprężarek, podobnie jak kompresory zlokalizowane w tradycyjnych sprężarkowniach, są precyzyjnie zaprojektowane, a dobór wyposażenia zgodny z potrzebami, wymaganiami i oczekiwaniami użytkowników. Mogą być stosowane w każdej gałęzi gospodarki.

źródło: Almig.pl

(Visited 24 times, 1 visits today)
Daniel

Daniel

Daniel jest redaktorem w ogólnopolskim portalu dla przedsiębiorców "One Mln". Portal ma za zadanie dzielić się wiedzą poprzez specjalistyczne artykuły i wypowiedzi ekspertów. Posiada wykształcenie dziennikarskie i ponad trzyletnie doświadczenie w dziennikarstwie biznesowym, a także dwuletnie doświadczenie w zakresie public relations.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Więcej do czytania

Close