Funkcje pachołków drogowych składanych

Pachołki drogowe, czyli zwykłe stożki, są wszechobecne w przestrzeni ruchu drogowego. Korzystają z nich zarówno drogowcy, jak i ekipy remontowe dróg. Jednak poza tym są użyteczne poza jezdnią. Ich najważniejszą cechą jest mobilność, a więc tymczasowa użyteczność. Przedstawiamy zalety składanych pachołków drogowych i możliwości ich zastosowania.

Zalety pachołków drogowych składanych

Pachołki drogowe to lekkie i wytrzymałe akcesoria drogowe, zapewniające komfort użytkowania i wysoki poziom bezpieczeństwa. Występują w różnych wyrazistych kolorach i są uzupełnione wysokiej jakości aluminiowymi paskami odblaskowymi. Nowoczesne pachołki drogowe wykonane są z miękkich i elastycznych materiałów, takich jak polietylen (PE), polichlorek winylu (PVC/PVC) i guma z recyklingu (REC). Materiały te są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, trwałe, nie pękają i szybko wracają do pierwotnego kształtu. Dlatego niełatwo je zniszczyć lub uszkodzić, zapewniając im długą żywotność. Ponadto gumowe stożki drogowe są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy śnieg, oraz są wytrzymałe w wysokiej i niskiej temperaturze. Dzięki temu możesz z powodzeniem korzystać z nich o każdej porze roku bez obawy o utratę jakości. 

Składane pachołki drogowe są dość lekkie, więc ich transport oraz przenoszenie są łatwe i bezproblemowe. To sprawia, że ​​jest to najlepsze rozwiązanie tymczasowe na drodze i poza nią. Dodatkowa opcja dociążenia poprawia ich stabilność i zwiększa funkcjonalność stożków drogowych składanych.

Funkcje i zastosowanie pachołków drogowych składanych

Stożki drogowe składane są najlepszym rozwiązaniem tymczasowym ze względu na swoją mobilność i niewielką wagę. Dotyczy to również użytkowania jezdni podczas napraw lub wykonywania prac porządkowych na poboczach dróg, takich jak ścinanie zwisających gałęzi lub koszenie trawników. Ekipy naprawcze wykorzystują stożki drogowe w czasie wykonywania prac krótkotrwałych lub szybko postępujących, czasowego oznaczania miejsc niebezpiecznych, oznaczania progów przy wykonywaniu powłok bitumicznych. Ponadto stożki drogowe służą czasowo do określenia stopnia zwężenia jezdni, wyznaczenia toru ruchu pojazdów oraz do odgrodzenia jezdni od stref pieszych. 

Ponadto pachołki drogowe nadają się do organizowania przestrzeni zarówno małych parkingów, jak i takich o dużej powierzchni. Są integralną częścią wyposażenia stacji paliw i placów do nauki jazdy. Składane pachołki parkingowe przydadzą się również na posesjach prywatnych, placach zabaw oraz podczas imprez publicznych. Ich mobilność oraz możliwość czasowego zastosowania składanych pachołków drogowych sprawiają, że opcje wykorzystania są liczne, a użytkowanie wygodne i łatwe.

(Visited 23 times, 1 visits today)
Daniel

Daniel

Daniel jest redaktorem w ogólnopolskim portalu dla przedsiębiorców "One Mln". Portal ma za zadanie dzielić się wiedzą poprzez specjalistyczne artykuły i wypowiedzi ekspertów. Posiada wykształcenie dziennikarskie i ponad trzyletnie doświadczenie w dziennikarstwie biznesowym, a także dwuletnie doświadczenie w zakresie public relations.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Więcej do czytania

Close